اخبار

رئیس بنیاد مسکن ابهر:
بافت روستای درسجین با روستاهای استان‌های یزد و اصفهان برابری می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس بنیاد مسکن شهرستان ابهر گفت:‌ بافت روستای درسجین ابهر با روستاهای استان یزد و اصفهان برابری می‌کند.


به گزارش خبرگزاری فارس از ابهر، رضا حیدری صبح امروز در برنامه‌ دهگردشی مسئولان شهرستان ابهر به روستای درسجین با اشاره به بافت با ارزش این روستا اظهار داشت: با توجه و عنایات دولت نهم، احیای بافت با ارزش روستای درسجین صورت می‌گیرد.
وی اعتبار این طرح را 400 میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: در این طرح جداره‌سازی با سنگ به ارتفاع یک متر انجام می‌شود و کف معبر روستا با موزائیک سنگ می‌شود.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان ابهر افزود: در این خصوص و از طریق مناقصه کشوری، این طرح به یک پیمانکار تبریزی سپرده شده است که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
نماینده رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر نیز در این جلسه با اشاره به نبود پزشک در درمانگاه و مرکز درمانی روستای درسجین بیان داشت: متاسفانه پزشک مجرد مرد در استان حذف شده است و پزشکان زن مجرد نیز برای حضور در روستاها خواستار برخی امکانات همچون لزوم وجود اینترنت هستند.
علی اکبری آمار کسری پزشک در زنجان را 35 نفر اعلام و خاطر نشان کرد: این آمار در شهرستان ابهر چهار نفر است که نشان دهنده برخورداری خوب این شهرستان از پزشک است.
نماینده رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر افزود: در خصوص نبود پزشک در مرکز بهداشت روستای درسجین، با دانشگاه علوم پزشکی استان صحبت‌هایی شده است و به زودی یک پزشک زن از این مرکز بازدید می‌کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر نیز در این جلسه با اشاره به نبود خانه عالم در روستای درسجین گفت:‌ طبق بخشنامه اعلام شده تنها در روستاهای بالای 150 خانوار خانه عالم ساخته می‌شود که مردم روستای درسجین تاکنون 3 میلیون تومان برای ساخت این خانه جمع‌آوری کرده‌اند.
علی مقدمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این خصوص، قول پیگیری رفع این مشکل را از طریق گفتگو با مسئولان استانی داد.

 

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر :

پروژه ساخت خانه عالم روستای درسجین پیگیری می شود

 

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر پروژه ساخت خانه عالم در روستای درسجین مربوط به بخش مرکزی شهرستان ابهر را پیگیری می نماید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان ، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر در راستای پویایی فرهنگی و استقرار روحانی جهت امر تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی در مناطق روستایی پروژه ساخت خانه عالم در روستای درسجین مربوط به بخش مرکزی شهرستان ابهر را پیگیری می نماید . لازم به ذکر است داود عزیزخانی ، دهیار این روستا جهت هماهنگی های لازم ، پیگیراین امور می باشد .

پروژه آبرسانی زراعی روستای درسجین ابهر با حضور جمعی از مسئولان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.بخشدار مرکزی ابهر پیش از ظهر ۵ مردادماه در مراسم بهره‌برداری پروژه آبرسانی زراعی روستای درسجین با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه پس از سیر مراحل اداری از ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد، اظهار داشت: این پروژه با هزینه چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با مشارکت و همیاری کشاورزان روستای درسجین به سرانجام رسیده است.
امرالله گلمحمدی افزود: این پروژه شامل یک حلقه چاه به عمق ۱۲۰ متر با آبدهی ۳۰ لیتر در ثانیه بوده و از دو ایستگاه پمپاژ و یک استخر آب به متراژ ۱۵۰ مترمربع برخوردار است.
وی طول مسیر انتقال آب این پروژه را ۸ هزار و ۲۰۰ متر عنوان و خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه ۳۵ هکتار از اراضی زراعی روستای درسجین زیر پوشش آبیاری به روش سنتی قرار می‌گیرد که در صورت استفاده از سیستم‌های مکانیزه آبیاری قطره‌ای و تحت فشار، می‌توان این میزان را تا ۷۵ هکتار افزایش داد.
بخشدار مرکزی ابهر ضمن قدردانی از مشارکت همه‌جانبه اهالی روستای درسجین و حمایت مسئولان استانی و شهرستانی در زمینه اجرایی شدن این پروژه بیان داشت‌: مشارکت و همیاری مردم روستای درسجین در حد قابل قبول و مناسبی بود که امیدوار هستیم اهالی دیگر روستاها نیز با الگو قرار دادن مردم این روستا‌، مسئولان را در پیگیری و عملیاتی شدن پروژه‌ها یاری کنند که با این روند امید و انگیزه مضاعفی در راستای درآمد و اشتغالزایی روستاییان ایجاد شده و شاهد ماندگاری اهالی روستا در مناطق روستایی باشیم.
امام جمعه ابهر در این مراسم ضمن تأکید بر ولایت‌پذیری همه آحاد جامعه اضافه کرد: تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری تنها راه پیشرفت و توسعه نظام است که همگان باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بوده و فرامین ایشان را چراغ مسیر حرکت خود قرار دهند.
نماینده ابهر و خرمدره نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش مسئولان در راستای بهره‌برداری از پروژه آبرسانی روستای درسجین تصریح کرد: همت و مشارکت بالای مردم روستای درسجین در عملیاتی شدن این پروژه قابل تقدیر است که امیدوار هستیم شاهد مشارکت بالای همه روستاییان در تمام روستاها در راستای اجرایی و عملیاتی شدن پروژه‌ها باشیم.

 آگهی    ...........................................................آگهی

پردازشگران پارس

خرید و فروش کامپیوتر ولب تاپ-مشاوره -امنیت -تعمیر-آموزش نرم افزارهای مختلف

ترجه متون به زبانهای انگلیسی-فرانسه و آلمانی و بالعکس

طراحی و اجرای نرم افزارهای سفارشی بر روی رایانه و موبایل

جهت اطلاعات بیشتر با شماره:09127443327و یا ایمیل زیر تماس بگیریید.

هرکس معنای دوجمله خط میخی را اس ام اس کندجایزه خواهد گرفت

irajdodangeh@gmail.

نامه غضنفر به زنش!

روزی غضنفر برای کار و امرار معاش قصد سفر به آلمان میکنه و

همسرش و نوزده بچه قد و نیم قد رو رها کنه

خلاصه

همسرغضنفر گفت :حال ما چه طور از احوال تو با خبر بشیم؟؟؟؟

غضنفر گفت: من برای تو نامه مینویسم....

همسرش گفت: ولی نه تو نوشتن بلدی و نه من خوندن !!!!!!!!!!!!!!!!!

غضنفر گفت من برای تو نقاشی میکنم ... تو که بلدی نقاشی های منو بخونی مگه نه ؟؟؟؟؟؟

خلاصه

غضنفر به سفر رفت و بعد از دو ماه این نامه به دست زنش رسید ..

این شما و این هم نامه ببینید چیزی میفهمید!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

+
+
+

+
+
+

شما چیزی فهمیدید !!!!!!!من که نفهمیدم

این نامه رو فقط همسر غضنفر میفهمه چی نوشته شده

+
+
+

حال ترجمه از زبان همسرش

خط اول :حالت چه طوره زن ؟

خط دوم :بچه ها چه طورن ؟

خط سوم : مادرت چه طوره ؟

خط چهارم :شنیدم سر و گوش ت می جنبه!!!

خط پنجم : فقط برگردم خونه....

خط ششم : می کشمت

خط هفتم :غضنفر از آلمان...

+

+

+

+

+

ها ها ها ها خوش تون اومد

 

 

 

 

ســــوالات بـی جـــــواب !!!! ...

- چرا وقتی باطری کنترل تلویزیون تموم می شه دکمه های اونو محکمتر فشار میدیم؟

- چرا میگن طرف مثل بچه خوابش برده در حالیکه بچه ها هر دو ساعت یک بار از خواب بیدار می شن و گریه می کنن؟

- چرا اگر به کسی بگید که در فضا ۴ میلیارد ستاره وجود داره باورش میشه ولی اگر بهش بگید رنگ دیوار خیسه خودش با دست امتحان می کنه تا مطمئن بشه؟

- چرا برای انجام مجازات اعدام با تزریق آمپول سمی، از سرنگ استریل استفاده می کنن؟

- چرا تارزان ریش و سیبیل نداره؟

- اگر این حرف درست باشه که ما به دنیا می آییم که به دیگران کمک کنیم پس دیگران برای چی به دنیا میان؟

- آیا میشه زیر آب گریه کرد؟

- چطور ممکنه که انسان اول به فضا سفر کرد و بعدا به فکرش رسید که زیر چمدون چرخ بذاره؟

- اگر روغن ذرت از ذرت تهیه میشه و روغن سبزیجات از سبزیجات، پس روغن بچه از چی تهیه می شه؟

- تا حالا توجه کردید که اگر در صورت سگ ها فوت کنید دیوونه می شن ولی اگر با ماشین بیرون برن دوست دارن سرشونو از پنجره بیارن بیرون؟

 

/ 2 نظر / 52 بازدید
علی عزیزخانی

باسلام ایرج جان این مطالب رو از سایت مشاهیر وبزرگان ( روستای تاریخی ایراج) کپی کردی زحمت کشیدی

نوشته هایت راعوض کن ارزش ندارد.